Kapat
Genel 62 0

Galatasaray Taraftarı Kimi İstiyor?

Geçtiğimiz sezon süper lig şampiyonu olarak 22.şampiyonluğa ulaşan Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’ne direkt olarak katılma hakkı kazandı. Kasasına da yayın gelirlerinin yanında Şampiyonlar Ligi ücretini ekleyen Galatasaray borç durumunda da rakipleri Fenerbahçe ve Beşiktaş’a göre en az borca sahip takım durumunda.

Şampiyonlar Ligi serüveninin yanı sıra ligde bir kez daha şampiyonluk isteyen Galatasaray taraftarı kimin transfer edilmesini istiyor?

Fernando’nun Sevilla’ya satılmasıyla ve Ndiaye’nin de kiralık süresinin bitimiyle beraber orta saha Selçuk İnan ve Donk ikilisine kaldı. Taraftar bu bölgelere acil olarak en az iki transfer istiyor. Bunun yanı sıra Muslera’nın da yedeği olabilecek bir kaleci dilekler arasında.

FFP gereği “satıldığı kadar alınabilir” ilkesiyle beraber Galatasaray yönetimi Mbaye Diagne için teklifleri alıyor. Geçtiğimiz sezon 13 milyon euro gibi bir fiyata transfer olan Diagne saha dışında da gösterdiği tavırlarla taraftarı pek memnun etmedi.

Nasıl bir yol izlenecek?

Galatasaray’ın transfer yapabilmesi için Diagne’nin satılması şart gibi gözüküyor. Arap takımlarının tekliflerini sıcak bulmayan Galatasaray yönetimi taliplerle sürekli görüşme halinde. Diagne’nin gidişiyle beraber bir de forvet transferi düşünülüyor.

Sosyal medya Ever Banega!

Taraftarın şu sıralarda istediği ilk isim kuşkusuz Ever Banega. Sevilla’da oynayan yıldız oyuncu ne kadar sıcak baksa da Sevilla yönetimi Banega’yı bırakmaya niyetli görünmüyor. Bir çok transfer dedikodusunun yanında henüz Banega’nın yalanlanmamış olması da yönetimin çok yakın temas içinde olduğunu doğrular nitelikte.

Sizler de Galatasaray için hangi oyuncunun daha yararlı olacağını yorum olarak belirtebilirsiniz.

Ulaş Aydemir {Ulaş Aydemir}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir