Galaxy J7 Telefonuna Dört Yıl Aradan Sonra Güncelleme Geldi

Teknoloji şirketlerinden Samsung’un bir dönem değerli telefonlarından biri olan ancak günümüzde eskiyen J7 akıllı telefonu için sürpriz bir yazılım güncellemesi çıktı.


Günümüzde teknoloji kategorisinde en önde gelen markalardan biri konumunda olan Samsung uzun yıllardır telefon üretimi yapıyor ve 2015 yılında da Galaxy J7 akıllı telefonunu çıkarmıştı. Söz konusu telefon dönemin dikkat çeken akıllı telefon modellerinden biri olmayı başarmıştı.


Samsung markası, Galaxy J7 telefonuna yönelik olarak sürpriz şeklinde nitelendirilebilecek bir güncelleme yayınladı. 4 yıldır güncelleme almayan akıllı telefon için yeni bir yazılım güncellemesi yayımlayan Samsung, telefon için J700FXXU4BVG2 (SM-J700F modeli için) ve J700HXXU3BVG2 (SM-J700H modeli için) güncellemesine yer vererek öne çıktı.


Yayınlanan güncelleme nelere odaklanıyor?


Akıllı telefon için çıkan yeni yazılım güncellemesi Android sürümü ve güvenlik düzeyinde herhangi bir değişiklik yapmamakta olup, güncellemenin öne çıkan tek özelliğinin telefondaki GPS sinyal alımının kararlılığını iyileştirmesi olduğu tespit edildi. Telefonun bunun dışında ciddi bir değişiklik kaydı bulunmamakta. Bunun haricinde telefon Android 6.0.1 Marshmallow sürümüyle devam ediyor ve güvenlik düzeyinin de Nisan 2018’de kaldığını, telefon için çıkan son kayda değer güncellemenin bu olduğunu ifade etmek gerekiyor. Yine de üzerinden 7 yıl geçmiş olan bir telefon için güncelleme yayınlandığına pek şahit olunamaz ve bu açıdan yayınlanan güncellemenin değerli olduğunu söyleyebiliriz. Galaxy J7 sahipleri güncellemeyi uygulamak için telefonlarının Ayarlar bölümüne girerek manuel kontrol sağlayabilirler.


J7’nin Özellikleri


Çıktığı yıl oldukça dikkat çeken ve önemli satış başarıları sergileyen J7 telefonu 5.5 inç büyüklüğünde HD çözünürlüğünde Super AMOLED ekran yapısına sahiptir. İşlemci olarak Snapdragon 615 ve Exynos 7580 olarak iki farklı versiyonu olan telefonda 3000 mAh batarya mevcuttur. Cihazın önünde 5 MP selfie kamerası bulunmakta olup arkasında ise 13 Megapiksellik bir adet kamera vardır.

Ahmet Yıldırım

Ahmet, hayatı boyunca tek bir mizaç ve karakter gelişimi göstermesine rağmen, dört ayrı tezahür evresi geçirmiştir: Yirmi bir yaşına kadar, çok huzurlu ama samimi bir ev ve okul dönemi yaşamıştır. onun gelecekteki karakteri. Yirmi bir yaşında, yirmi dört arasında, ilk gençlik yaşını kısa bir bahar gibi algılar. Yirmi dört ile otuz yaşları arasında asla unutamayacağı bir karaktere kavuşmuştur. Kendimi ekonomi ve teknoloji alanında makaleler ile geliştirmeyi hedefliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.