Google Play Store, Sahte Kripto Para Uygulamalarını kaldırıyor

Google Play Store, Sahte Kripto Para Uygulamalarını kaldırıyor

Google, Android işletiminin resmi mağazası olan Google Play Store içerisinden gerçek olmayan kripto uygulamalarını kaldırmaya başladı.

Google Play Store sıksık insanlara rahatsız edici düzeyde reklam gösteren uygulamalar veya veri hırsızlığına sebebiyete yol açan uygulamalar nedeniyle sorun yaşayabiliyor. Google, Android işletim sisteminin resmi mağazasında bu sebepten dolayı muayyen tarihlerde kontrol gerçekleştiriyor. Google yeni koyduğu kurallarla, uygulamaların düzmece bulunduğunu anlamanın daha iyi yollarını ararken kuralları da yine belirleyerek dolandırıcılığın önüne geçmeyi planlıyor.

Google, yeni mağaza kurallarını belirledi


Google, yeni belirlediği kurallar çerçevesinde kullananların karşısına çıkan ve geçmeye izin verilmediği için oldukça fazla can sıkan reklamların artık Google Play Store arasında yer edinen uygulamalarda kullanılmasına izin vermeyecek. Şirketin e-posta yöntemiyle yapmış olduğu bilgilendirmede, kullanıcıların yüksek edinim yaşamasını sağlayan bu özelliğin 30 Eylül 2022’de aktif olarak planlandığı belirtildi. Android işletim sistemindeki uygulamalarda artık kapatmaya izin verilmemiş reklamlar kullanılamayacak.

Google, yapmış olduğu diğer bir değişiklikle taklitçi kripto para uygulamalarının engellemeyi hedefliyor. Play Store’da mevcut uygulamaların içerisinde artık popüler kripto para uygulamaların reklamları ve simgeleri gösterilmeyecek.

Google yayınladığı bir takım değişiklikle Play Store için kullanıcı deneyimini daha da arttırmayı amaçlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.