Hava Tahminlerinde Başarılı 3 Hava Durumu Uygulaması

Yeni içeriğimizde hava tahminlerinde başarılı olan üç hava durumu uygulamasına değiniyoruz. İşte öne çıkan mobil hava durumu uygulamaları….


Günümüzde bir yerden bir yere gidecek olan kişilerin en fazla dikkat etmesi gereken unsurlardan biri hava durumudur. Hava durumu, yapacağınız planın değişmesinde son derece mühimdir ve hava durumuna göre önlem almak gerekir. Sadece kişisel planlar için değil aynı zamanda ulaşım şirketlerinin hava durumunu hesap ederek sefer yapması gerekir. Bu gibi nedenlerden hava durumu, özellikle uçuşlarda son derece önem arz eder.


Hava durumunun tahmin edilebilmesi amacıyla günümüzde çok sayıda teknolojik aletten yararlanılmakta ve bu alandaki çalışmalar giderek çeşitlendirilmektedir. Hava durumunu tahmin etmek ve kullanıcıya bilgi aktarmak için kullanılan bazı uygulamalar da bulunmakta olup, biz bu yazımızda en iyi hava durumu uygulamalarından üçüne sizler için değinmek istedik ;


1Weather


Play Store üzerinde en sevilen hava durumu uygulamalarından biri olduğu bilinen 1Weather, 50 milyondan fazla kişi tarafından indirilmiştir. Dünya çapında büyük bir popülerliği bulunan hava durumu uygulaması, 48 saat ve hatta 10 güne kadar hava durumu tahminlerinde bulunmaktadır. 1 Weather uygulaması ile 10’dan fazla widget desteğinden de yararlanabilme imkanınız bulunmakta olup, beğenmiş olduğunuz widgeti telefonunuzun ana sayfasına ekleyebilir, uygulama sayesinde yağmur tahminlerini , UV düzeyini, hava kalitesi indeksini v.b. öğrenebilirsiniz.


Dark Sky


Apple tarafından satın alınan yani günümüzde Apple şirketinin çatısı altında olan Dark Sky, en başarılı hava durumu uygulamalarından biri olarak bilinmektedir. Play Store üzerinden kaldırılan ve sadece App Store’day er verilmeye başlanan Dark Sky, dolayısıyla iOS cihazlara özel bir hale gelmiştir. Hava durumu ile ilgili çok detaylı bilgiler sunmakta olan Dark Sky uygulaması ile hangi saatlerde yağmur yağma ihtimali bulunduğunu ve daha fazla bilgiyi öğrenebilir, özel bildirimler alabilirsiniz.


Yahoo Weather


iOS ve Android işletim sistemli mobil cihazlar aracılığıyla kullanabileceğiniz Yahoo Weather uygulaması, hava durumu ile ilgili detaylı bilgiler sunmaktadır. 24 saatlik ve 10 günlük tahminler sunabilen Yahoo Weather, yağmur ihtimali, UV düzeyi, rüzgar haritaları ve dahası ile ilgili bilgilere yer vermektedir. Widget desteği de bulunmakta olan hava durumu uygulaması, böylece harici widget eklentisine gerekliliği ortadan kaldırır.

Ahmet Yıldırım

Ahmet, hayatı boyunca tek bir mizaç ve karakter gelişimi göstermesine rağmen, dört ayrı tezahür evresi geçirmiştir: Yirmi bir yaşına kadar, çok huzurlu ama samimi bir ev ve okul dönemi yaşamıştır. onun gelecekteki karakteri. Yirmi bir yaşında, yirmi dört arasında, ilk gençlik yaşını kısa bir bahar gibi algılar. Yirmi dört ile otuz yaşları arasında asla unutamayacağı bir karaktere kavuşmuştur. Kendimi ekonomi ve teknoloji alanında makaleler ile geliştirmeyi hedefliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.